»V času, ko evropski kmetje opozarjajo na nevzdržne razmere za kmetovanje, kot so cene pridelkov, obdavčitve, konkurenca iz uvoza in stroga okoljska pravila, želimo kmetijske organizacije opozoriti, da se s podobnimi težavami srečujejo tudi slovenski kmetje.«
»Slovenski kmetje smo imeli proteste lani aprila. Prvi v Evropi smo opozorili na podobne težave, na katere se opozarja zdaj.«
»Glede navedenih težav slovenskih in evropskih kmetov je treba nujno najti ustrezne rešitve v okviru sprememb evropske zakonodaje, ki bodo dale prednost pridelkom evropskih kmetov pred uvozom hrane dvomljivega porekla iz tretjih držav.«
»Brez pomoči strokovnih služb Kmetijsko-gozdarske zbornice bi se kmetje težko, da ne rečem nemogoče, prebijali skozi vedno večje obsege birokratske papirologije.«
»Na sestanku smo predstavili, kar smo se medresorsko in enotno kot vlada uskladili glede vseh sedmih zahtev. Nekatere so po njenih besedah že v realizaciji, druge se bodo čez čas realizirale.«
»Slovenski kmetje še nikoli nismo bili tako enotni. Ne zahtevamo denarja, menjave ministrstva, zahtevamo zaščito kmeta in slovenskega potrošnika.«
»Razmere na kmetijskih trgih v Sloveniji se sicer nekoliko umirjajo.«
»Slovenski kmet si zasluži mesto v slovenskem prostoru, ki mu pripada, nenazadnje se ukvarja s pridelavo hrane, izvaja ključno dejavnost za to, da smo tudi v Sloveniji lahko siti.«
»Slovenski kmetje veliko govorijo o denarju.«
»Da govorimo o sejmu nove generacije, ima globlji pomen. Prvič zato, ker je starostna struktura v slovenskem, pa tudi evropskem kmetijstvu neugodna – v povprečju starost znaša 57 let. Kar pomeni, da smo slovenski kmetje stari v povprečju toliko, kot je star sejem Agra.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju